SD - Kolejová doprava a. s.

English Deutsch

• Deklarace existence koncernu (červen 2014)
  • Změny ve vedení společnosti (červenec 2013)
  • Změny ve společnosti SD-KD (červen 2013)
  • Změny ve vedení společnosti (květen 2012)
  • Zahájení přeprav vápenců z Lomů Mořina (červenec 2012)
  • Zpráva z Raildays (červen 2010)

Ve dnech 15.června až 17.června proběhl již 11 ročník mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb „ CZECH RAILDAYS 2010 „. Veletrh byl pořádán tradičně v areálu nákladního nádraží železniční stanice ČD Ostrava. Dne 16.června a 17.června jsem navštívil v rámci pracovní cesty i já tuto výstavu. Pro mne to byla již třetí návštěva tohoto kvalitně zastoupeného veletrhu

Účast vystavovatelů na tomto ročníku byla odrazem situace na české železnici, pro kterou je charakteristický zvýšený zájem zahraničních výrobců vozidel o rozšiřování počtu vozidel schválených pro provoz na síti SŽDC.

Z nejnovějšího přírůstku lokomotiv jsem mohl na výstavní ploše vidět motorovou, šestinápravovou lokomotivu MAXIMA CC 30, která byla součástí expozice firmy LOSTR. Firma CZ LOKO, a.s. zde vystavovala lokomotivu řady 741.7, která byla zástupcem nové generace motorových lokomotiv. Na výstavě v barvách Unipetrol doprava,a.s.

Velkou zajímavostí a lákadlem letošního ročníku byla pro mnoho návštěvníků možnost prohlédnout si z blízka naši lokomotivu číslo 184.501, kterou jsem měl možnost společně s Robertem Škrlantem do Ostravy přepravit.

Letošní ročník opět přinesl několik zajímavých novinek v oblasti železniční techniky . Tyto veletrhy mi nabízejí možnost rozšiřování vědomostí v oblasti železniční dopravy a jsou přínosem pro mou práci. Těším se na možnost účastnit se dalších ročníků.

V Ledvicích dne 3.srpna 2010

Martin Bala
    Mechanik provozu Ledvice

• Palivová zkouška pro elektrárnu Počerady (leden 2010)